MILLINE SIIS LÕPUKS PEAKS OLEMA VÄRVIPLIIATSITE KUJU?

MILLINE SIIS LÕPUKS PEAKS OLEMA VÄRVIPLIIATSITE KUJU?

Viimasel ajal erineb päris palju legende ja arvamusi, millise kujuga värvi- ja harilikud pliiatsid on parimad. Tänapäeval on värvipliiatseid saadaval väga erineva kujuga – ümmargused, kolmnurksed, lapikud ja kuusnurksed. Millist siis ikka lõpuks valida ja miks?

Pliiatsi kuju mõjutab haaret ja mugavust

Võib ju mõelda, et mis vahet sellel on, millise kujuga on värvipliiatsid, peaasi, et nendega õiged värvid tulevad. Siiski mitte! Niivõrd kui on oluline pliiatsi värvitoon ja materjal, on ka oluline pliiatsi enda kuju. Pliiatsi kuju mõjutab otseselt seda, kuidas on kõige mugavam pliiatsist kinni hoida. Samuti hoiad sa sõrmede vahel erineva kujuga pliiatseid erinevalt.

Raske on öelda, milline pliiatsi kuju on vaieldamatult kõige mugavam kõigile, sellepärast et niipalju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid maitseid ja arvamusi. Kindlasti soovitame aga proovida erineva kujuga värvipliiatseid, et otsustada, millist tüüpi pliiatsiga on just Sinul kõige mugavam ja parem joonistada.

Niisamuti mängib mingil määral olulist rolli ka pliiatsi paksus. Kui algajal joonistajal on mugavam kasutada jämedaid värvipliiatseid, siis kogenumale kunstnikule võivad sobida just peenemad pliiatsid. Kindlasti soovitame proovida mõlemaid, et saada täit selgust, milline sobib just Sinule.

Vaatleme järgnevalt, millise erineva kujuga värvipliiatseid olemas on ning millised on nende omadused.

Kuusnurksed pliiatsid

Kuusnurksed on paljud harilikud pliiatsid aga ka mõned värvipliiatsid. Kuusnurkseid värvipliiatseid on väga mugav ja hõlbus kasutada. Niisamuti on need väga head töövahendid kogenenumale joonistajale, sest võimaldab värvida pliiatsiga kergelt väga erinevate nurkade alt. Teravate nurkadega pliiatsid haarduvad peos ka paremini kui ümaramad pliiatsid

Kuusnurksed pliiatsid on head ka selle poolest, et kui ümmargused pliiatsid võivad kergelt laualt maha veereda, siis kuusnurksed pliiatsid nii kergelt ei veere. Samas nõudlikematel kunstnikel võib olla kuusnurksete teravate nurkadega pliiatsitega raske varjutada väga nõudlikke detaile. Eriti kui kasutad teravate nurkadega kuusnurkseid pliiatseid iga päev, võib tundliku nahaga inimestel tekkida teravatest nurkadest väikesi nahapaksendeid.

Teine tüüp kuusnurkseid pliiatseid on ümarate nurkadega kuusnurksed värvipliiatsid. Need on head töövahendid nõudlikematele kunstnikele ja neile, kes kasutavad värvipliiatseid igapäevaselt. Selliseid värvipliiatseid on mugavam sõrmede vahel ringi rullida erinevate nurkade alla ja ei tohiks tekitada ka ebameeldivaid nahapaksendeid tiheda kasutamise korral. Kõige tüüpilisemad värvipliiatsid on just sellist tüüpi.

Samas selline väga sujuv kasutusvõimalus, mida ümaramad kuusnurksed värvipliiatsid pakuvad, võivad mõnele joonistajale, näiteks kui oled veel algaja, olla raske kasutada. Sel juhul soovitame proovida esmalt kolmnurkseid värvipliiatseid.

Kolmnurksed pliiatsid

Kolmnurkseid värvipliiatseid on tihti mugavam käes hoida, kui kuusnurkseid pliiatseid. Nii nagu ka kuusnurksed pliiatsid, ei veere kolmnurksed pliiatsid kergelt laualt maha. Seetõttu on nad väga mugavad ja kindlad kasutada.

Tihtipeale on kolmnurksed pliiatsid ka paksemad kui teised pliiatsite tüübid, mistõttu on pisimatel ja algajatel kunstnikel just kõige mugavam õppida esmalt joonistama kolmnurksete pliiatsitega. Kõikidest pliiatsitüüpidest on just kolmnurksed värvipliiatsid kõige laste sõbralikumad. Nendega on väga hea pisipõnnidel õppida värvima, joonistama ja kirjutama, et arendada näppude peenmotoorikat.

Samas täiskasvanule, kelle peenmotoorika on rohkem välja arenenud, võivad kolmnurksed värvipliiatsid peos tunduda kohmakad. Sellisel juhul soovitame pigem proovida kas kuusnurkseid või ümmargusi värvipliiatseid.

Ümmargused värvipliiatsid

Ümmargune värvipliiats võib olla pliiatsi kasutuse raskusastmelt kõige kõrgem tase. Kui kolmnurkne värvipliiats on mugav ja lihtne kasutada täiesti algajale ning kuusnurkset pliiatsit on ka üpris kerge erinevates asendis kinni hoida, siis ümmargune värvipliiats võimaldab juba rohkem seda sõrmede vahel ringi liigutada, jäädes endiselt siiski lihtsaks ja mugavaks. Ümmargusi pliiatseid on võimalik kõikvõimalikesse asenditesse rullida.

Samas jällegi mõningaid kasutajaid võib häirida see, et ei ole erinevaid nurki selleks, et pliiatsi haaret kindlustada või lukustada. Ümmargune pliiats liigub sõrmede vahel väga vabalt. Jällegi tuleb mängu, kuidas kellelegi sobib ja meeldib värvipliiatseid kõige rohkem kasutada. Kindlasti neile, kellele tunduvad kuusnurksed ja kolmnurksed pliiatsid veidi ebamugavad, on ümmargune pliiats suurepärane lahendus.

Samas võib ümmargune värvipliiats olla kõige raskem, mida korralikult käes hoida just seetõttu, et puuduvad nurgad, mis aitaksid pliiatsi haaret sõrmede vahel lukustada. Näiteks higiste sõrmede vahel on ümmargust värvipliiatsit väga raske käes hoida. Ümmarguse värvipliiatsi üks suurimaid miinuseid teiste pliiatsitüüpide ees on ilmselt see, et just seetõttu et puuduvad nurgad, veerevad sellised värvipliiatsid väga kergelt näiteks laualt maha.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!