KOOLIKOTT VALI TARGALT.

KOOLIKOTT VALI TARGALT.

Käes on sügiskuu ehk September ning taas on tänaval näha väikseid lapsi suurte seljakottidega kooli poole liikumas. Kooliasju soetades tuleb erilist tähelepanu panna just nimelt koolikottidele kuna õige koolikott hoiab ära võimalikud selja ning kaelaprobleemid.

Koolilapsele korralik seljakott on kui tema selja järgi voolitud ehk ergonoomiline. Ergonoomiline kott toetab lapse selga täpselt õigetest kohtadest jagades raskuse ühtlaselt mõlemale õlale. Koolikotti soetades tuleb täpsemalt vaadata seitset järgnevat asjaolu:

Milline on õige seljakott?

  1. Sätitavad rihmad. Õigel koolikotil peab olema võimalus reguleerida rihmasid nii nagu lapsele on vaja. Samuti peavad õlarihmad olema laiad ning polsterdatud, et lapsel oleks koolikotti võimalikult mugav kanda ning et rihmad ei teeks õlgadele valu.
  2. Ranitsa laius. Koolikott ei tohiks olla laiem kui lapse õlad.
  3. Koolikott ei tohi vajuda puusadest allapoole.
  4. Vorm. Koolikott peaks hoidma vormi. Halva vormiga kotid vajuvad puusadest allapoole ning sunnivad lapse selja valesse asendisse tekitades nii erinevaid seljaprobleeme.
  5. Ranitsa kaal. Lapse koolikott peaks olema võimalikult kerge ning kotis võiks olla mitu erinevat sahtlit koos lisataskutega kuhu kooliasjad asetada. Õpikute, riiete, veepudelite, pinalite jms õige paigutamine jaotab koti raskuse ühtlaselt ning on lapse seljale ohutum ning mugavam.
  6. Kindlasti ei tohiks kanda kotti ühel õlal või koolikoti asemel valida lapsele õlakotti. Ühel õlal raske koti kandmine tekitab selgrookõverdust.
  7. Koti suurus. Poodi mines võib kaasa võtta suure A4 mapi kindluses, et kott mahutab vajadusel ka suuremaid õpikuid või pabereid.

Koolikotti ostes tuleks kindlasti ranitsat lapsele selga proovida ning jälgida eelolevaid punke ning olla kindel, et kott oleks lapsele mugav, paras ning et lapse silmad säraksid ranitsat kandes. Vale disainiga koolikotid tekitavad lastele selja ja kaelavalusid ning rühiprobleeme, millest on täiskasvanueas väga raske või võimatu lahti saada.

Seljakoti tüübid 

Korralike ergonoomilisi seljakotte on müügil nii noortele kui ka vanematele, poistele ja tüdrukutele erinevates suurustes ning värvides. Kui noorte seljakotid on tavaliselt värvilisemad ning detailsemad siis noorukitel on rohkem valikuvõimalusi nii disaini kui ka värvi poolest. Näiteks lihtsad, väiksemad seljakotid, mis on odavad ning moodsad, viimasel ajal populaarsust kogunud Fjällräveni kotid või vormis laiade õlapaeltega koolikotid.

Üldiselt on algklassiõpilastele sobilikumad vormis, laiade paelte ning õige suurusega koolikotid kuna need hoiavad selga õiges asendis samal ajal kui meie lapsed kasvavad.

Koolikottide ostmine on tõsine ning vajalik tegevus, mis aitab õpilasel iga koolipäeva mugavamaks ning tervislikumaks muuta. Käes on september ehk viimane aeg kontrollida enda lapse koolikotid üle ning vajadusel uued soetada

Ilusat uut kooliaastat!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!