GUAŠŠ,AKVARELLID EHK VESIVÄRVID JA PINTSLID.

GUAŠŠ,AKVARELLID EHK VESIVÄRVID JA PINTSLID.

Värvida oma maailma selle kaunistamise teel, maalida rõõmuga portree või maastik. Meie lapsed on varasest east alates väga loomingulised. Toetamaks nende teed saamaks suureks ja mine sa tea, ehk ka Suureks Kunstnikuks saamisel on hea vahend lasta neil joonistada vesivärvidega.

Pindadeks, mida võib värvimiseks kasutada, on paber, puit, lõuend, kui mainida mõnda.

Kiiresti kuivavad ning paljude värvitoonidega, omavahel segamist võimaldavad vesivärvid: guašid ja akvarellid on sobilikult lastele alates kolmandast eluaastast. Värvid on vees lahustusvad. Samuti kergelt puhastatavad kuni ei ole kuivanud, kui näiteks suures värvimise tuhinad satuvad värvipiisad kogemata koolilaua peale või põrandale või käed saavad kah „kogemata“ värviseks. Kui värv satub riiete peale, siis üldjuhul tuleb värv ka lihtsalt pesus välja ja ei riku riideid.

Mis on guašš?
Guašš on eelkõige kattevärv ja värvipinda on võimalik korduvalt üle maalida. Värv on läbipaistmatu (kui just väga palju värvi veega ei lahjenda).

Noored kunstnikud võivad guašše eelistada tänu võimele värvida mitmekesisematele värvipindadele ja ka võimalusest värvida üle tumedamate värvidega. Kunstiteose looja eelistuse kohaselt võib kasutada ainult guašši või segada teiste akvarellvärvidega.

Mis on akvarell?
Akvarelli kasutatakse peamiselt juhtudel, kui noor kunstnik soovib luua palju erinevaid värvikihte. Eelistatud on ka selle läbipaistvuse tõttu. Värvil on peeneid pigmente, mis jaotuvad ühtlaselt üle värvipinna. Läbipaistvus võib aga akvarellide kasutamist piirata. Näiteks ei pruugi heledad värvid pinda hästi katta, kuna need pole piisavalt läbipaistmatud, seetõttu tuleb neid kasutada enne tumedamaid värve.

Guašši ja akvarelli sarnasused
Mõlemad värvid on omavahel segatavad – see tähendab, et akvarelli saab kasutada guaššiga ja samal ajal saab guašši soovitud värvi saavutamiseks segada akvarelliga. Mõlemad on valmistatud sarnasest materjalist.

Erinevused guašši ja akvarelli vahel
Guašš on läbipaistmatu kuni poolläbipaistev, on akvarell läbipaistev kuni poolläbipaistev.

Guašis on suured osakesed, akvarellil väikesed osakesed.

Kui guašši kasutatakse kõige paremini nii akvarelli kui ka värvilise paberi jaoks, siis akvarelli on kõige parem kasutada akvarellpaberi jaoks.

Guašš annab parima tulemuse, kui seda kasutatakse tasasel kujul, tumedal paberil ja värvilistel pindadel. Akvarell parim, kui seda kasutatakse õrnadel pindadel, kihtide ja looduspindade jaoks.

Vali enda lapse jaoks sobivaim värv
Müügil on mitmekesiste värvivalikutega ning erinevate suurustega vesivärve. Näiteks guašši komplekt 12 värviga, on hästi kattev, veega lahjendatav, kiiresti kuivav. Värvid sobivad paberile, kartongile, puidule. Kuivanud värvidele tuleb vaid lisada vett ja segada. Soovitus! Sulgege korgid kohe pärast kasutamist, muidu kuivavad värvid ära ja neid ei saa hästi kasutada

Guašid 12 värvi Luch on ideaalne lastele alates 3ndast eluaastast. Ei sisalda toksilisi aineid. Värvid katavad hästi, kuivavad kiiresti ning on pestavad enamustelt kangastelt. Veega lahjendatavad. Tehase garantii on 24 kuud tootmise kuupäevast, mis asub pakendil. Säilivusaeg pole piiratud, kuivanud värve saab veega taas vedeldada. Või valida hoopis Guašš 6 värvi Pelikan , mis on kvaliteetne plakativärv, veega lahjendatav, ei tuhmu.

Guašš 7 värvi katab hästi ja kuivab kiiresti. Säravad värvid, mida on pärast kuivamist võimalik üle värvida. Värvid sobivad paberile, kartongile, puidule. Väikelapsed peaksid värve kasutama täiskasvanu järelevalve all. Sobivad suurepäraselt koolivärvideks.

Akvarell, ehk siis vesivärv, mis koosneb vees lahustvast või vett sisaldavast taimsest liimainest, meest, glütseriinist, vahast ja eriti peeneks töödeldud orgaanilisest või anorgaanilisest pigmendist.

Akvarell Pelikan 22 värvi on läbipaistmatud vee baasil koolivärvid. Värvid on kõrge kvaliteediga, erksates toonides, ei tuhmu ajaga, peavad kaua vastu nii nagu väiksema värvivalikuga komplekt 12 värviga akvarell Pelikan.

Akvarell Luch Klassika 24 värvitoonid on säravad ja puhtad. Värvid sisaldavad orgaanilisi pigmente ja naturaalseid sideaineid mee või siirupiga. Kuivanud värv seguneb hästi veega. Mittetoksiline. Väiksema värvivalikuga vesivärvide komplekt on Akvarell Luch Klassika 12 värvi.

Maalimiseks vajalikud abivahendid
Pintsel tuleks valida sõltuvalt sellest, kas soovitakse lihtsalt taustasid värvida, või soovitatakse maalida eri laiusega kujundeid ka peale. Valikuid selleks on palju: eri laiusega, eri materjalidest harjased või pintslivarred.

Pintslite komplektis guašile on eri suuruses lapikud pintslid. Neil on puhtad, valged seaharjased, millel on paras pikkus paindlikuks värvimiseks. Sobib hästi tausta maalimiseks. Vars lakkimata puidust.

Pintsel akvarellile sobib ideaalseks maalimiseks vesi- ja guaššvärvidega. On komplekte, kus on naturaalsete harjastega pintsleid nii guašile kui akvarellile.

Mugavaks värvimiseks a värvide segamiseks on hea kasutada paletti, mis on noore kunstniku asendamatu vahend. Palettil on 10 süvendit värvide segamiseks.

Veetopsid ja alused on vajalikud abivahendid kui juba läheb joonistamiseks, nii saab mugavalt vett hoida veetopsis ning kaitsta laualapinda kvaliteetse lauakattega värvipritsmete eest.

Kokkuvõte
Igal noorel kunstnikul on tulemuse suhtes erinevad ootused. Aga maailm võtab omaks kunsti ja hindab erinevaid oskusi. Nii peaksime jätkuvalt julgustama oma lapsi – noori kunstnikke oma kirge järgima.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!