RÄÄGIME VEEL KOOLIKOTTIDEST

RÄÄGIME VEEL KOOLIKOTTIDEST

Koolikotti valides oleme ikka aeg -ajalt nõutud, milline siis see kõige parem on. Loomulikult koolikoti valimisel peaks esimese sammuna välja selgitama, millised on lapse soovid koolikoti osas.

Ning seejärel soovitame koolikotti valides pöörata tähelepanu järgmisele:

valmistamise kvaliteet
materjal
funktsionaalsus
kergus
ergonoomika (õige istuvus ja selja toestus).
Ja muidugi vastav lapse vanusele. Mida noorem on koolilaps, seda rohkem tuleks jälgida, et koolikott on väga mugav lapsele ning et see toetaks selga.

Samuti tuleb läbi mõelda, kas osta pehme või kõva põhjaga koolikott. Soovitav on valida kõva põhjaga koolikotid, mis on lapsele mugavamad ega riku tema selga. Põhjatugevdus säilitab koolikoti vormi ja väldib vihikute kortsumist.

Koolikoti õlarihmade vahe sõltub sellest, kui suur on laps. Õlarihmade vahest sõltub, kuidas raskus õlgadel hajub. Koolikottidel on tootja poolt tehtud märked, millised sobivad suurematele ja millised väiksematele lastele, mõnedel kottidel on hoopis reguleeritavad õlarihmad. Samuti tuleb tähelepanu pöörata õlarihmade laiusele. Mugavamad on laiemad vooderdusega (ja vähemalt 6-7 cm laiused ) ja tugevdusõmblustega õlarihmad. Kitsad rihmad võivad põhjustada valu ja vereringe häireid kätes.

Koolikoti enda laius ei tohiks olla laiem kui lapse õlad.

Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata selja toestamisele. Hea on seljatugevdus, mis toetab rühti, kuid on samas mugav lapse seljale. Soodsamatel kottidel on sageli toestuseks tavaline poroloon, mis ei võta vormi. Kallimad kotid on sellised, mis jätavad pärast selga sättimist meelde, kuidas on lapsel kõige mugavam ja mil moel raskust kogu seljale hajutada. Seljatoed peaksid olema pehmed ja ergonoomilised, et need toetaksid tervet selga, mitte ainult mingit osa.

Suuremaid raskusi kandvatel vanematel lastel võib aga olla rihmadega koolikott, mis ulatuks puusadele, sest sel puhul ei kanta suuremat raskust õlgadel, vaid puusadel.

Oluline on veel meeles pidada, et seljakotil oleks piisavalt taskuid kooliasjade paigutamiseks . Jälgida ka seda, et need oleks ka sobiva suurusega kooliõpikute jaoks. Kui lapsel on lubatud kaasas kanda tahvelarvutit, siis võiks olla selle tarbeks pehmendusega taskul. Hea kui on eraldi tasku pinalile. Eraldi taskud võimaldavad lapsed asju paremini ja lihtsamalt leida. Samuti kui õpikud, riided, veepudelid, pinalid jms paigutada õigesti, siis jaotub koti raskus ühtlaselt ning on lapse seljale ohutum ning mugavam. Seetõttu on eriti alguses hea lapsevanemal koos lapsega asju koolikotti paigutada, et laps oskaks ise edaspidi asju teadlikult õigesti paigutada.

Soovituslikult võiks koolikotil olla helkur, kuna lastel jäävad tihti helkurid näiteks ühistranspordis istmete vahel kinni või kaovad muul põhjusel ära. Seega oleks mõistlik osta helkuritega või helkurribaga kott, mis muudavad lapse pimedas püsivalt igast küljest nähtavaks, mitte osta pidevalt uusi helkureid. Puht inimlikult võime me selle ostmise ka vahel unustada, mis aga vähendab lapse turvalisust.

Kui koolikotti valida, siis tuleb mõelda juba ka selle kaalule, sest ranitsa (koolikoti) lubatud raskus (koos sisuga) on 1.–3. klassi õpilastel kuni 3,0 kg, 4.–6. klassi õpilastel kuni 3,5 kg ja 7.–9. klassi õpilastel kuni 4,5 kg. Seega kui kott on valmistatud liiga raskest materjalist, siis õpikute lisandumisel sellesse läheb koolikott liiga raskeks lapse jaoks.

Võib kaaluda lapsele ratastega seljakoti soetamist. Sel juhul laps ei peagi kotti seljas kandma, vaid saab seda vedada nagu reisikohvrit.

Osadel koolikottidel on kohe kaasas ka lisakott võimlemisriietele, mida saab kotist eraldada ja kasutada kerge seljakotina.

Hea kui koti sees on nimesilt, kuhu saab kirjutada lapse kontaktandmed, juhuks kui kott kaduma läheb ning võtmehoidja.

Osadel mudelitel on lukust üleulatuv tekstiil-kaitseserv või nn. tagurpidi-lukud, mis tagavad parema kaitse vihma korral. Jälgida , et kõik lukud on kvaliteetsed, mida on mugav lapsel avada-sulgeda.

Hea ning kvaliteetne seljakott peaks aga vastu pidama umbes kolm aastat. Soovimate vaadata nii õmbluste kvaliteeti, õmblustes kasutatud niiti kui materjali, millest kott valmistatud on. Kui ise on raske omadusi hinnata, siis alati tasub küsida nõuandeid müüjatelt. Hea ja kvaliteetne kott on polsterdatud, hingavast materjalist ning vetthülgav.

Häid, ergonoomilisi seljakotte on müügil nii poistele kui tüdrukutele erinevates suurustes ning mitmekesistes värvides ning põnevate disainidega. Tuleb leida vaid oma. Vale disainiga koolikotid tekitavad lastele selja ja kaelavalusid ning rühiprobleeme, millest on täiskasvanueas väga raske või võimatu lahti saada.

Soovime, et kõikidel koolilastel oleks oma unistuste koolikott, mis on lapsele mugav, paras ning et lapse silmad säraksid seda kandes, sest koolikotid võiks ju olla kõige lahedamad kooliasjad . Meie e-poest leiad suure valiku koolikotte ning muud isikupärast koolikaupa.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!