• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

ESIMESE KLASSI VAJALIKE ASJADE NIMEKIRI

14.08.2020

Mida on vaja esimesse klassi minejal? Kooliaasta eel on see paljude lapsevanemate suur mure. Tubli lapsevanem kindlasti mõtleb juba aegsasti koolis vajaminevatele õppevahenditele. Nii saab lapsevanem väljaminekuid hajutada ning hoida kulusid kontrolli all. Ning ka teie pere laps, kes alustab esimest korda oma kooliteed, on palju õnnelikum kui kõik kooliks vajaminev on õigeks ajaks olemas.

Ilmselgelt ei ole kõiki vajaminevaid asju vaja kohe esimesel koolipäeval küll kooli kaasa vaja võtta.

Selleks, et lapsevanematel oleks lihtsam kooliks vaja minevaid asju  soetada ja kontrollida vajadusel üle, kas kõik kooliks vajaminev olemas oleme teie jaoks pannud kokku esimese klassi nimekirja vajalikest koolitarvetest. Antud nimekiri annab Teile ülevaate, mida üldse koolis vaja läheb.

Kõigepealt on kindlasti vaja, et lapsel on just tema jaoks sobivaim koolikott. Soovitame tugevama seljaosaga (siis ei torgi kooliasjad lapse selga läbi koti seina) ning mida kergem, seda parem lapsele. Kuidas valida ttargalt koolikotti, saad lugeda siit.

Pinal, millesse mahub:

Pinali kuju, pehmuse ja välimuse saab loomulikult valida omal vabal valikul, kuid lapsel on esialgu kindlasti lihtsam kasutada pinalit, milles on iga asi omal kohal.

          

Vihikud

Esimestes klassides kasutavad õpilased õhemaid vihikuid, sest esimestel aastatel ei ole nii palju kirjutamist kui edaspidi. Teine põhjus on nende väiksem kaal, et koolikott ei läheks liiga raskeks. Soovituslik vihikute arv võidakse anda kooli poolt ette. Aga vihikute arv sõltub sellest, kui suure käekirjaga laps on. Tavaliselt kulub esimestel aastatel 2–4 joonelist ja ruudulist vihikut.

Esialgu on hea osta:

 • 16- joonega vihik
 • abijoonega vihik
 • suure ruuduga vihik
 • väikse ruuduga vihik
 • noodivihik

Kattepaberid ja/või plastikümbrised õpikutele/vihikutele ning töövihikutele (näiteks jõupaberirull).

Kui koolil ei ole oma õpilaspäevikut, siis tuleb osta õpilaspäevik , soovituslik formaat on A5.

KUNSTI- JA TÖÖÕPETUSE VAHENDID

Algklassides on õppekavas rohkem loovaid ained. Seetõttu läheb vaja erinevaid vahendeid.

Võimlemisriided

 • lühike ja pikk dress
 • spordijalanõud (heleda tallaga või sellised, mis ei tee tumedaid triipe). Kui kehalist kasvatust on koolis võimalik teha nii sees kui ka väljas, võidakse nõuda kahte paari spordijalanõusid.
 • väike rätik (kuivatamiseks kui peale sportimist käiakse pesemas)

Võimlemisriided peaks olema kõik koos koti sees, soovitavalt riidest kotis, mille sangad ei rebene nii kergesti. Eraldi tuleks mõelda ka talvevarustuse peale. Lapsele dresse ja tossusi ostes on oluline märksõna lapse kiire kasvamine, mis on iga lapse puhul individuaalne.

Vahetusjalatsid – tumedaid triipe mitte tegevate taldadega. Vahetusjalanõusid hoiavad lapsed sageli nagis sussikoti sees.

Riided

See, mida lapsele koolis käimiseks selga panna, sõltub kooli reeglitest. Kindlasti ei ole viisakas last kooli saata dressides. Mitmes koolis on koolivorm või kokku lepitud kindlat värvi riiete kandmine. Oluline on, et riided on lapsele parajad ja mugavad nii koolitunnis osalemiseks, kui vahetunnis puhkeaja tegevusteks, nagu ikka.

Veel üks kasulik soovitus

Lastel on alguses oma asjade äratundmisega päris palju raskusi. Kirjutage kõikidele oma lapse asjadele lapse nimi peale, et kaotatud asjad leiaksid kiiresti tee õige omanikuni. Osadele esemetele saab kleepida peale kleepsu või etiketi.

Nüüd kus vajalik nimekiri kooliasjadest olemas, saate vajalikud koolitarbed osta meie e- poest.